8. septembril toimus taas Lugemistund (ReadHour). UNESCO rahvusvahelisele kirjaoskuse päevale pühendatud lugemisaktsioon algatati Soomes 2019. aastal ja on kiiresti muutunud ülemaailmselt populaarseks. Lugemistundi tähistati Eestis esmakordselt laiemalt mullusel ehk raamatukogude aastal. Lugemistunni eesmärgiks on väärtustada eeskätt laste ja noorte lugemist, aga
igas vanuses inimesed on oodatud sel päeval tunnikese lugemisele pühendama.
Meiegi vallas olid lugejad raamatukogudesse oodatud. Vastse-Kuuste raamatukogu pani teele järjehoidja, mis klassist klassi edasi liikudes raamatukokku tagasi jõudis. Teekonnal loeti kõikides klassides. Moostes luges raamatukoguhoidja (kellest oli saanud kaval rebane) ette lasteaiarühmades. Kauksis lugesid vanaemad-vanaisad, kellele Kätlin Vaher seejärel ilusa kontserdi andis. Keskraamatukogu lasteteenindust ja Tilsi raamatukogu külastasid 3. klassi õpilased. Tegevusi oli veelgi.
Head lugemist!